Yaşam

54 bin sanatsever ArtAnkara’da buluştu

Ato Congresium da gerçekleştirilen 8.ci ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı sanatseverlerin yoğun ilgisiyle beş günde 54 bin ziyaretçiyi ağırladı, görkemli anlara sahne oldu.

ANKARA (İGFA) – ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 102 katılımcı çatısı altında 33 ülkeden bini aşkın sanatçının 4 bin 500 civarında sanat eseri ile sanatseverleri ağırladı.

32 canlı performans, 18 panel, 12 dinleti ve söyleşi ile unutulmaz anlara sahne olan ArtAnkara, Ankaralılara festival tadında bir organizasyon yaşattı.  

Fuar kapsamında geleneksel olarak verilen Sanatçı Onur Ödülü’nün kazananı Zafer Gençaydın olurken, Kurum Onur Ödülü’nü İmoga Müzesi ve Sanata Katkı Onur Ödülü’nü ise Lucien Arkas aldı.

2019 yılının ziyaretçi sayısını geçerek bir rekora imza atan ArtAnkara ilgili konuşan Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, fuara gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi 2020 yılında fuarın ikinci gününde ilan edilen pandemi sonrası bir önceki yıla nazaran yüzde 65 oranında ziyaretçi kaybeden ArtAnkara’yı 2021 yılında, yüzde 55 artışla 28 bin kişi tarafından ziyaret etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu